- Voert u de egel altijd al bij en weet u dat de egel deze plek goed kan vinden? En ziet u de egel niet in de sneeuw rondlopen?Dan mag u de egel met rust laten.
- Voldoet uw omgeving niet aan deze eisen en ziet u toch een egel rondlopen, dan graag de egel oppakken. Vervolgens stopt u de egel in een grote goed afsluitbare doos met luchtgaten. Op de bodem legt u een laagje kranten en als beschutting kunt een paar oude handdoeken over en naast de egel leggen.
Daarna neemt u contact op met de dichtstbijzijnde egelopvang of de dierenambulance in uw regio. Voor adressen zie onze website: www.egelbescherming.nl.
Recente berichten
Egels en vuurwerk
Egels zijn schemer- en nachtdieren. Hun zicht is wazig maar hun gehoor en reukvermogen fenomenaal.... Lees meer
Kerstgroet 2024
Lieve Egelbeschermers, Egelbescherming Nederland kijkt terug op een druk en intensief, maar ook mooi jaar... Lees meer
Egel heeft recht op een veilige slaapplek
Afgelopen zaterdag was Egelbescherming Nederland te gast bij Nieuwsweekend op NOS radio 1 om te... Lees meer
Help mee en geef jouw egelwaarneming door!
Egelbescherming Nederland organiseert in samenwerking met de Zoogdiervereniging de jaarlijkse Egeltelling. Heb jij dit Egelweekend... Lees meer
Egel gezien? Geef het door tijdens de jaarlijkse Egeltelling op 13, 14 en 15 september
Misschien zit er wel een bij jou in de tuin of lopen ze in de... Lees meer
Egeltelling 2024, doet u mee?
Het is van groot belang om te weten hoe het er met de egels en... Lees meer
Hitte? Geef water en voedsel!
Door de hitte lijdt niet alleen de natuur daaronder, maar ook de dieren. Egels zijn... Lees meer
Een groot gevaar zit in een klein potje
Uit honger kruipen dieren overal in, op en onder om maar aan voedsel te komen.... Lees meer
Geef een reactie